Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Školní ulice

Školní ulice

Vážení zákonní zástupci,

v návaznosti na nedávno skončený dopravní projekt, který pozitivním způsobem ovlivnil dopravní situaci kolem boleslavských škol, se město Mladá Boleslav, 1. ZŠ a 2. ZŠ rozhodly pustit do dalšího, tentokrát mnohem menšího dopravního projektu.

Jedná se o tzv. školní ulici, která úspěšně funguje již na několika místech ve světě a také v ČR. Ta naše školní ulice bude však jen dočasná, a to konkrétně na jeden jediný týden od 23. do 27. května. Cílem je zklidnit dopravní situaci podél budovy Magistrátu a 1. ZŠ ve směru k budově prvního stupně 2. ZŠ. Řidičům by tento týden mohl ukázat, že je možné před školní budovy vůbec nevjíždět a nevytvářet tak nebezpečné situace pro děti i všechny ostatní chodce. Vycházíme z reálných situací, kdy v minulosti se již několikrát stalo, že došlo v těchto místech ke sražení žáků. V jednom případě se dokonce jednalo o nehodu s nutností delší hospitalizace. Narůstajícím počtem aut dochází k nebezpečným situacím čím dál častěji. Pojďme tedy společně zajistit vyšší bezpečnost našim školákům.

A o co tedy vlastně jde? Zjednodušeně se jedná o úpravu dopravního provozu, kdy po krátkých 30 minut před začátkem školního vyučování (konkrétně od 7:30 do 8:00) do ulice před školou nesmí vjíždět žádná motorová vozidla. Prostor tak zůstane klidný a bezpečný. Silnice bude uzavřena dopravním značením, které zajistí město, a na místě budou i vybraní žáci obou škol. Tuto půl hodinu budou samozřejmě dodržovat i zaměstnanci škol a zásobování školní jídelny. 

Vážení zákonní zástupci i všichni ostatní řidiči, prosíme Vás o pochopení a spolupráci. Věříme, že tento týden může výrazně situaci u našich škol pomoci, jde přeci o správnou věc!

Děkujeme Vám předem.

Za obě školy Matěj Povšík a Václav Kolman

 

Matěj Povšík | 12.05.2022 | Přečteno 280x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Kalendář akcí