Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Prvňáčci v novém!

Prvňáčci v novém!

Když 4. září prvňáčci z 1.B poprvé usedli do školních lavic, přivítala je kromě paní učitelky i kompletně zrekonstruovaná krásná třída.

Rozhodnutí zrekonstruovat prvňáčkům jejich budoucí třídu padlo už před několika měsíci, kdy se mi podařilo město úspěšně zažádat o klíčové finance. Tato třída prošla, stejně jako celá budova, rekonstrukcí naposledy v roce 1997, kdy se však nedbalo úplně na všechno, co by mohlo v následujících letech nastat. Největším problémem byla podlaha, která nejen, že neskutečně vrzala, ale už se i na několika místech tvořily vyloženě díry. Podlaha se při nynější rekonstrukci ukázala ještě problémovější než při prvním zkoumání. Pod zřejmě bez mála sto let starými parketami se totiž ještě nacházela úplně původní dřevěná prkna, jejichž stáří by mohlo být kolem 150 let. Rekonstrukce podlahy a renovace původních parket nakonec zabraly nejen nejvíce času, ale i nejvíce financí. Na celou třídu nám město poskytlo 840 000 Kč, za což nesmírně děkujeme a podpory si vážíme. Dalších cca 200 000 Kč jsme si jako škola zaplatili z vlastních zdrojů. Nakonec tedy kromě podlahy se ve třídě opravilo, či upravilo úplně všechno. Na stropě jsou nová speciální podhledová světla, ve stěnách je nově rozvedená elektřina, třída má zrepasovaný nábytek a především kompletně nové žákovské židle a lavice. Samozřejmě se nezapomnělo ani na paní učitelku, která dostala novou katedru i židli. Kromě magnetických nástěnek se pořídil i nejmodernější dotykový displej s křídly pro psaní fixou. Došlo samozřejmě i ke kompletní výmalbě, instalaci nových rolet a repasování oken.

Prvňáčci z 1.B se tak mohou těšit z krásných a velice příjemných prostor, které jim navíc ještě k dokonalosti vyzdobila třídní učitelka. O tom, jak se celá rekonstrukce povedla, se mohli rodinní příslušníci přesvědčit hned první den školy, a že jich bylo opravdu požehnaně. A abychom danou třídu jen nepopisovali, můžete si její aktuální podobu, ale i tu z doby při rekonstrukci, prohlédnout sami v přiložené galerii.

Matěj Povšík | 18.09.2023 | Přečteno 322x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Nepřehlédněte

    Kalendář akcí