Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Prázdniny jsou tu!

Prázdniny jsou tu!

Vážení rodiče a milí žáci,

dnes je poslední den tohoto školního roku, který musíme hodnotit jako velmi vydařený. Povedlo se v něm spoustu dobrého. Tento školní rok byl plný nejen klasického vzdělávání, ale i nepřeberného množství zajímavých akcí, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Shrnout tu v článku, co všechno se za těch deset měsíců stihlo, vylepšilo, povedlo, ale třeba i nepovedlo, by bylo opravdu na dlouhé psaní a tím Vás teď rozhodně nechci zatěžovat. Zmínit chci ale třeba jeden čerstvý zážitek, kterým jsou slzy smutku a dojemné chvíle při loučení s našimi deváťáky. Jak na slavnostním vyřazení ve Sboru českých bratří, tak ale i při předávání vysvědčení mne osobně tyhle slzy vždy nejen rozesmutní, ale zároveň i potěší. V tu chvíli totiž vím, že naši žáci cítí, že jim skončila jedna poměrně dlouhá etapa života, po které se jim bude stýskat a budou na ni dlouho vzpomínat. Je mi jasné, že ty emoce jsou smíchané všechny dohromady, že je v tom stesk po spolužácích a také uvědomění si, že už to nejsou malé děti... Věřím ale, že je v tom i velká část vzpomínek na školu jako celek, tedy i na nás učitele a vlastně i na všechny ty zážitky ze všemožných akcí a určitě i na samotný proces vzdělávání. A jelikož vím, že naši deváťáci jsou úspěšně přijati na střední školy a učiliště, tak si musím říct, že se nám to vlastně povedlo. Po deváťácích se mi bude určitě stýskat, na druhou stranu ale v září přivítáme nové prvňáčky i další děti napříč ročníky. Těšíme se samozřejmě i na naše nové žáčky přípravné třídy.

To bude samozřejmě ale až v září, teď si hlavně všichni užijte prázdniny, dovolené a vlastně celé léto! Za ten náročný školní rok je ten letní odpočinek zasloužený. Když by bylo potřeba cokoliv s námi ještě řešit a zařizovat, tak jsme tu v podstatě skoro celé prázdniny. Jedinou výjimkou je druhá půlka července, kdy bude škola na pár vybraných dní zavřená. V ostatní dny můžete v rozumné časy nás navštívit, třeba si převzít nevyzvednutá vysvědčení či vyřídit další věci, které potřebujete. Vedení školy je k dispozici také na e-mailech a telefonech. Přes prázdniny se tu také bude zase mnohé rekonstruovat, vylepšovat a připravovat tak, aby v pondělí 2. září jsme se tu všichni sešli v našich krásných historických budovách a společně odstartovali nový školní rok.

Děkuji tedy všem žákům a jejich rodinným přislušníkům, samozřejmě také svým skvělým kolegyním a kolegům za spolupráci v celém uplynulém školním roce. A v tom následujícím se na Vás všechny zase upřímně budu těšit!

Matěj Povšík

Matěj Povšík | 28.06.2024 | Přečteno 135x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Nepřehlédněte

Kalendář akcí