Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Počítačová učebna v novém hávu!

Počítačová učebna v novém hávu!

Moderní doba si žádá moderní techniku, zázemí, ale také komfort a pohodu pro žáky i učitele. To vše naše stará počítačovka na druhém stupni rozhodně nesplňovala, s novou však máme vše a ještě víc. Jak to tedy teď vypadá?

Když jsem před pár lety nastoupil do naší školy jako učitel, divil jsem se, že počítačová učebna je v podstatě stejná, jako když jsem se v ní učil ještě jako žák. Tato učebna vznikla před 20 lety jako součást přístavby, což byl velký projekt, který rozhodně dokázal uspokojit tehdejší nároky. Za ta léta se ale doba pohnula natolik dopředu, že bylo více než potřebné s počítačovkou výrazně pohnout. Dal jsem si to jako jeden z cílů již v koncepci, kterou jsem předkládal při konkurzu, a nyní mohu konstatovat, že se to podařilo i přes nějaké bolesti na výbornou. Teď se tak můžeme chlubit nejmodernější počítačovou učebnou široko daleko. A co se tedy vše změnilo? Vlastně prakticky úplně všechno. Přebudovaly se rozvody elektřiny ze stěn do podlahy. Takže máme komplet novou podlahu i s komfortním připojením počítačových sestav. Navýšili jsme počet žákovských míst o šest, což je významný krok. Pořídili jsme kompletně nový a kvalitní nábytek, přičemž zejména pohodlné židle žáky opravdu nadchly tak, že dle vlastních slov by si je přáli mít po celé škole... Absenci možnosti promítání vyřešilo pořízení velikého dotykového displeje. No a samozřejmě všechna počítačová technika byla nakoupena kompletně nová, a to včetně veškerého příslušenství. Nechtěli jsme nechat nic starého, a tak změn doznaly i nástěnky a jejich obsah. Došlo také na drobné zednické práce a samozřejmě kompletní výmalbu. Pořídili jsme i velice pěkné zatemňovací rolety. V neposlední řadě jsme pořídili také i nové a skvělé osvětlení, tzv. "počítačová" světla, která dobře spolupracují s monitory, a žáci si tak nemusí kazit zrak. A na co se všichni určitě těšili, je 3D tiskárna. Pořídili jsme tu od české firmy Průša, která splňuje veškeré nároky a je i relativně snadná na obsluhu. Zde však velká většina sboru bude na stejné startovní čáře jako žáci, protože přeci jen 3D tiskárny jsou ještě tak trochu pro mnohé neznámou. O to víc se ale na to společně těšíme!

Kompletní rekonstrukci zažila i serverovna a IT sklad. Máme novou serverovou skříň včetně všemožné techniky a kabeláže. I tady jsme kompletně obměnili nábytek a mohli jsme tak poprvé od vzniku udělat generální pořádek a uzpůsobit si vše tak, jak by to mělo být. Nové police se záhy naplnily i novou výbavou a třeba i materiálem do již zmiňované 3D tiskárny. Tuto, a ještě druhou tiskárnu do staré počítačovky na prvním stupni, jsme pořídili díky daru od firmy ŠKODA AUTO a. s.

Významnou část financí na rekonstrukci jsme obdrželi od našeho zřizovatele, tedy města Mladá Boleslav. Za tyto klíčové finance jsme nesmírně vděční. O nákup techniky jsme se postarali z vlastních zdrojů. Díky všem zapojeným osobám a subjektům se nyní žáci i učitelé těší na výuku v počítačové učebně ještě o něco víc! Jak to vypadlo předtím a jak to vypadá teď, můžete porovnat v přiložených fotografiích.

 

Matěj Povšík | 10.01.2022 | Přečteno 309x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Nepřehlédněte

Kalendář akcí