Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Příští týden opět on-line

Příští týden opět on-line

Vážení rodiče a milí žáci,

dnes asi mnozí z Vás zaznamenali informaci, že původně plánované znovuotevření škol od začátku listopadu se bohužel nekoná. Jak to tedy bude minimálně v příštím týdnu?

V podstatě stejně jako před prázdninami. Budeme pokračovat v distanční výuce skrz platformu MS Teams. Tato výuka je nadále povinná a bude probíhat za stejných podmínek jako dosud. Takže tedy na prvním stupni se nadále zadává písemnou formou učivo u těchto předmětů - TV, HV, PČ, VV, IVT a CČ, ostatní je vyučováno obrazově či zvukově. Držíme časy jako v rozvrhu, avšak zase učíme redukovaně - můžeme zkrátit hodinu o pár minut, můžeme některé hodiny v daném týdnu vynechat. Vše záleží na domluvě s konkrétním učitelem. Na stupni druhém zadáváme práci v těchto předmětech - TV, SH, VV, RV, PČ, HV, Dom, ZjV, PG a IVT. U ostatních předmětů opět jedeme on-line a držíme časy rozvrhu, ale zase jde některé předměty v průběhu týdne zredukovat, opět je to na daném učiteli, jaké hodiny určí. Výuka končí nejpozději vždy ve 13:35.

Třídní schůzky devátých tříd se zatím odkládají na neurčito, termín bude včas oznámen. Kroužky matematiky a češtiny budou nadále probíhat on-line formou, ostatní se stále konat nemohou. Samozřejmě nefunguje ani školní družina, avšak školní jídelna ano. Nicméně všichni mají obědy odhlášené a je nutné si je v případě zájmu přihlásit. K tomuto kroku jsme přistoupili poté, co v minulých dnech docházelo ke každodennímu velkému nevyzvedávání jídel. Prosím tedy, pro přihlášení využijte systém strava.cz, či si oběd objednejte telefonicky a nebo osobně u okénka, a to nejpozději vždy do 13. hodiny předchozího dne, při pondělním obědu tak musí být učiněno v pátek. Nově je možné stravování žáků přímo v jídelně, avšak žák musí sedět u stolu sám. Stále si ale můžete obědy odebírat do nádob.

Na důrazné doporučení vlády jsme byli nuceni z velké části přesunout výuku do domácího prostředí. Nicméně v případě nutnosti můžete školu navštívit. Každý den Vám budu k dipozici já, zástupkyně a i několik dalších zaměstnanců, ideální doba jsou dopolední hodiny či čas domluvený telefonicky nebo e-mailově. Dle vládního prohlášení budou jasné informace a instrukce o návratu do škol vyhlášeny tento pátek. Uvidíme, co se dozvíme, do nějaké výrazné změny však pojedeme podle nastaveného systému.

Děkuji Vám všem za pochopení a držím palce při překonávání momentálního nelehkého období! Pojďme být optimističtí a snažme se dělat vše pro to, abychom se z toho co nejdřív vymanili. V případě jakýchkoliv potíží, potřeby podpory či jiných starostí, jsem Vám já i náš tým zaměstnanců k dispozici.

Matěj Povšík | 27.10.2020 | Přečteno 530x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí