Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Jak si aktuálně vedeme?

Jak si aktuálně vedeme?

Na první pohled nic moc, na ten druhý to však vypadá mnohem lépe než minulý týden. Řeč je samozřejmě o "boji" s onemocněním covid-19.

Minulý týden nám začal rozporuplně. Dvě třídy, které byly v karanténě, se nám úspěšně vrátily s výsledkem NULA nakažených, vyjma původní jedné nákazy v každé třídě. To byla velice příjemná zpráva, protože se ukázalo, že i když žáci tráví spolu čas v jedné třídě, nemusí vždy k nakažení dalších osob dojít. Nepříjemnou zprávou však bylo to, že do karantény musela nastoupit třída 6.C, kde se objevil jeden případ nakaženého žáka a následně druhý den se zjistily další dva. Další den to vypadlo s námi velmi zle, nejen že nám doma zůstalo několik našich kolegyň, které jejich doktoři preventivně poslali na testy, ale také jsme se dozvěděli o první nákaze v pedagogickém sboru, což znamenalo poslat do karantény kromě některých kolegyň i třídu 4.A. V této třídě se nakonec testováním zjistilo poměrně neuvěřitelné číslo 13 nakažených!

Včera, tedy v neděli, nás hygiena kontaktovala s tím, že další naše kolegyně je pozitivně testována, a do karantény jsme tak museli poslat další třídy - 7.C, 9.C a půlku 9.B. Trochu paradoxně díky pravidlům hygieny si tyto třídy již odbyly celý týden karantény "na svobodě", protože karanténa se počítá od posledního kontaktu s nakaženou osobou a ten proběhl minulé pondělí. Těmto třídám se tak stihne udělat jen druhý test, který proběhně v tomto týdnu. Včera jsme se však ještě dozvěděli o nákaze jednoho žáka ve třídě 6.B, takže i tato třída musela nastoupit do karantény. Takže když si to shrneme, máme k dnešnímu dni v karanténě 5 a půl třídy, kde ve 4.A je 13 nakažených, v 6.B 1 nakažený, v 6.C 3 nakažení a v 7.C, 9.B a 9.C žádní nakažení. Z pedagogického sboru máme 2 nakažené kolegyně a 3 v karanténě. Zbylé chybějící osoby ve sboru jsou doma s onemocněním bez nařízené karantény. Všechny karantény však tento týden skončí, a pokud se neobjeví nic nového, nastoupíme po státním svátku do školy v plném počtu tříd i pedagogů. Což je rozhodně pozitivní zpráva.

Na závěr ještě dodám, že ve škole platí všechna možná bezpečnostní i hygienická opatření. Roušky na druhém stupni nosí všichni a všude, na stupni prvním se nosí ve společných prostorách. Všechny možné prostory jsou pravidelně desinfikovány, místnosti větrány. Desinfekce je k dispozici v každé třídě i na chodbách a v jídelně. Také stále měřímě na obou budovách namátkově teplotu příchozím. Pravidelně komunikujeme s boleslavskou pobočkou Krajské hygienické stanice a reagujeme okamžitě bez čekání i o víkendech večer. Ve spojení jsme i s vedením města. Pevně věřím, že díky všem těmto důkladným opatřením a postupům, se nám podaří i nadále školu nechat otevřenou, aby aspoň v rámci možností mohlo docházet k co nejkvalitnějšímu výchovně-vzdělávacímu procesu.

Děkuji Vám všem za spolupráci.

Matěj Povšík

 

Matěj Povšík | 21.09.2020 | Přečteno 1178x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Nepřehlédněte


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí