Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Zápis budoucích prvňáčků do 1. tříd

Zápis budoucích prvňáčků do 1. tříd

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

blíží se nám období, kdy budete moct zapsat své děti do prvních tříd. V Mladé Boleslavi si můžete vybrat z 10 základních škol, a pokud si vyberete právě tu naši, postupujte prosím dle instrukcí, které jsem Vám sepsal v tomto článku.

Bohužel i letos se z nařízení ministerstva nemohou uskutečnit zápisy jinak než on-line. Je to veliká škoda, na naše budoucí prvňáčky jsme se velmi těšili a pečlivě se na jejich velký den zápisu připravovali. Při zápisu se tedy bude postupovat stejně, jako tomu bylo loni.

Jako každá boleslavská škola využijeme k zápisu aplikaci ZápisyOnline. Odkaz na naši přihlášku naleznete zde. Své dítě můžete zapsat v období od 1. do 16. dubna. Zapsat musíte každé dítě s datem narození mezi 1. 9. 2014 a 31. 8. 2015. Mladší děti narozené do konce prosince 2015 lze přijmout pouze s doporučením poradenského pracoviště a ještě mladší děti se stejným doporučením a také s potvrzením od lékaře. Děti, které měly v minulém roce odklad, se musí zápisu zúčastnit také. O odklad školní docházky můžete požádat písemnou žádostí a doložením příslušných dokumentů. Veškeré informace naleznete zde, jedná se o oficiální podmínky a informace zveřejněné městem, tedy zřizovatelem.

Naše škola, oproti informacím zveřejněným městem, přijímá podepsané zápisové formuláře a potřebné dokumenty každý všední den, a to od 7:00 do 15:00. Školu máme stále otevřenou, proto není potřeba omezovat příjem jen na určité dny. Další možnosti, jak nám podepsané formuláře doručit jsou datovou schránkou, poštou a e-mailem s elektronickým podpisem.

Kritéria rozhodující pro přijetí na naši školu jsou seřazena od nejdůležitějšího. K dalšímu kritériu se přistupuje tehdy, když nebyla předchozím kritériem naplněna plánovaná kapacita.

1. Spádovost (máme stejný obvod s 1. ZŠ a 4. ZŠ).
2. Bydliště mimo spádový obvod, ale v Mladé Boleslavi.
3. Sourozenec je žákem naší školy.
4. Ostatní dle volné kapacity.

V tomto školním roce máme v plánu otevřít dvě první třídy (60 žáků). Pokud však bude zájem vyšší a zároveň bude zapsán dostatečný počet žáků pro otevření první třídy na vedlejší 1. ZŠ, bude možné otevřít i třídy tři.

Další potřebné dokumenty naleznete zde:

Školské obvody - vyhláška o spádovosti
Informace v angličtině
Informace v ruštině
Informace v ukrajinštině
Informace ve vietnamštině
Informace v mongolštině

 

Matěj Povšík | 23.03.2021 | Přečteno 381x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Kalendář akcí