Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Konec prvního pololetí

Konec prvního pololetí

Vážení rodiče a milí žáci,

první pololetí je u konce a s ním v minulosti bylo vždy spojeno rozdávání výpisu z vysvědčení. Letos tomu však bude bohužel jinak...

Poslední školní den prvního pololetí, tedy čtvrtek 28. ledna, bude výpis fyzicky rozdán pouze žákům prvních a druhých tříd. Ostatní žáci se své známky dozvědí prostřednictvím Bakalářů, kde v elektronické žákovské najdou v příslušné kolonce své pololetní hodnocení. Toto bude zpřístupněno jak žákům, tak i rodičům hned od čtvrtka. Fyzicky výpis dostanou žáci hned, jak budou přítomni ve škole. Výjimku tvoří žáci devátých ročníků, u kterých je naděje, že by mohli nastoupit od prvního února. V takovém případě bude hned ten den žákům předán výpis a s ním i dvě přihlášky na střední školy. Pokud se návrat deváťáků konat zatím nebude, hned od pondělí se bude moct každý deváťák osobně dostavit do školy pro výpis i přihlášky. To samé se bude týkat žáků pátých ročníků, kteří se hlásí na osmiletá gymnázia. Ideální bude předtím se s daným třídním učitelem domluvit. Pokud by někdo z jiných ročníků měl vážný zájem mít výpis z vysvědčení fyzicky v ruce již dřív, než bude povolen návrat žáků do lavic, je také možné se domluvit s třídním učitelem na předání přímo ve škole. Pevně věříme, že takto podivné rozdávání vysvědčení se koná naposledy. Tento den by měl být vždy slavnostněji laděn a každý by měl být v určitém očekávání. Momentální situace toto kouzlo silně pokazila, a tak nám nezbývá, než jen doufat, že na konci června si předávání vysvědčení už užijeme tak, jak je zvykem.

Na závěr ještě připomenu, že ve čtvrtek končí výuka prvního stupně v 11:45 a druhého stupně v 12:40. V pátek jsou pololetní prázdniny, kdy se neučí. Výuka v druhém pololetí začíná hned v pondělí 1. února. Druhý únorový týden jsou týdenní jarní prázdniny.

Matěj Povšík | 26.01.2021 | Přečteno 390x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí