Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Aktuality k novému školnímu roku

Aktuality k novému školnímu roku

Vážení zákonní zástupci a milí žáci,

prázdniny utekly jako voda a jsme na jejich konci. Počasí nám dává najevo, že vládu pomalu začíná přebírat podzim. Pro nás to znamená po dvou měsících návrat do školních lavic. Jak to tedy bude v prvním týdnu školy?

První školní den je tuto středu 1. září. Začínáme v 8:00 a končíme v 8:45. Je to takový klasický začátek, kdy se přivítáme, spočítáme se, zjistíme, kdo se jak přes to léto změnil, a povíme si, jaké to bude v následujících dnech. Pro prvňáčky je to slavnostní den, a proto s nimi mohou přijít rodinní příslušníci, a to v počtech, které uznáte za vhodné. U nás žádné omezování nehrozí. Druhý den budou mít prvňáčci již do 9:40, v tento den by se jich měli ujmout deváťáci a trochu je zasvětit do školního života. Zbylé třídy na prvním stupni budou ve škole do 11:45. Stupeň druhý skončí ve 12:40. Tento den bude ještě tzv. třídnický, tudíž se nebude konat výuka dle rozvrhu. Ta se ale bude konat den třetí, čili v pátek. I tento den však bude zkrácený. Prvňáčci skončí výuku v 10:45 a zbylé třídy prvního stupně opět v 11:45, stupeň druhý zase ve 12:40.

Co se týče školní družiny, tak ta bude v provozu od druhého školního dne, tedy od 2. září. Již v tento den bude fungovat v plohodnotném režimu, tudíž od 6:00 do 17:00. Zákonným zástupcům doporučuji si vyřídit přihlášky do družiny hned první školní den.

Školní jídelna první den školy vydává obědy od 10:00 do 12:00. Další dny již funguje ve své běžné výdejní době od 11:00 do 14:00. Znovu upozorňuji na to, že došlo z žádoucích důvodů k 1. červenci k cílenému vymazání databáze strávníků, a tudíž se každý strávník musí ke stravování znovu přihlásit. Učinit tak můžete ještě zítra mezi 8:00 až 12:00 nebo pak každý všední den mezi 11:30 až 14:00. Do doby, než se přihlásíte, nelze odebírat obědy, nefunguje ani Váš účet v systému strava.cz.

Jak jistě víte, i letos začneme školní rok nějakými těmi opatřeními nařízenými ministerstvem. Jsou Vám jistě dobře známá, proto napíši jen taková ta hlavní. 1., 6., a 9. září dojde k testování žáků a zaměstnanců, kteří nejsou očkováni a neprodělali covid v posledních 180 dnech. Prvňáčci se otestují až druhý školní den. Pevně věřím, že dojde opravdu jen k těmto třem avizovaným testováním. Testy si provádějí žáci sami za asistence učitelů. U nás to děláme naprosto v klidu a většina žáků to již bude znát z konce minulého školního roku. Není se tedy čeho bát. Dalším nařízením ministerstva je nošení respirátorů a roušek ve společných prostorách budovy, ve třídách ochrana úst není vyžadována. Škola má samozřejmě k dispozici dezinfekci a bude dodržovat běžné hygienické zásady. Vždy platí ale především to, abychom se chovali zcela s rozumem, není potřeba jít do žádných nesmyslných extrémů. Když se budeme chovat vzájemně zodpovědně, věřím, že tento školní rok bude plnohodnotný. Držme si v tom palce, protože po dvou silně narušených školních letech je potřeba dát školnímu životu zase ten správný směr. 

No a jinak se všichni můžete těšit na spoustu novinek, vylepšení a změn. Od těch malých, přes ty větší. O prázdninách jsme vůbec nelenili. Využili jsme je k opravám, úpravám, zlepšením a zdokonalením. Je se tedy na co těšit. A to ještě brzy se dočkáme té změny největší. Blíží se doba, kdy budeme moct slavnostně zahájit výuku v nejmodernější počítačové učebně široko daleko. Stavební práce byly ukončeny a nyní již jen čekáme na dodání nových počítačů. IT výuka tak bude mnohem příjemnější a zajímavější. Přeji tedy všem to nejlepší vykročení do nového školního roku. Společně si ho pořádně užijeme. Již ve středu se na Vás všechny těší kolektiv zaměstnanců Dvojky!

Matěj Povšík | 30.08.2021 | Přečteno 488x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Kalendář akcí