Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Výuka v prvním týdnu nového roku

Výuka v prvním týdnu nového roku

Vážení rodiče a milí žáci,

prodloužené vánoční prázdniny utekly jako voda a máme tu rok 2021 a s ním i poslední měsíc prvního pololetí. Že však nebude nástup po Vánocích do školy takový, jako jsme znali dosud, však jistě už víte.

Fyzicky se nám vrací do lavic bohužel pouze žáci prvních a druhých tříd. Zbylé třídy se budou vzdělávat distančně. Dle momentálních nařízení tento stav bude platit minimálně do 10. ledna, ale jak jsme si již mohli zvyknout, musíme spíše počítat s tím, že to bude déle. Pro výuku platí naprosto stejná pravidla, na která jsme byli na podzim zvyklí. Samozřejmě dodržujeme všechna nařízená opatření. Mezi tato opatření také patří povinné nošení roušek v budovách školy, a to i při výuce. Dále také budou muset být opět povinně pravidelně větrány třídy, doporučuji tedy dětem dát vhodné oblečení. Učit se budeme dle platného rozvrhu, jen při tělesné výchově stále nesmíme cvičit a při hudební zpívat. Tyto hodiny ale neodpadnou, a budou opět vyplněny jiným obsahem. Samozřejmě, že k dispozici bude otevřená školní družina, ve které musí být dodržována homogenita skupin. Také jídelna je plně funkční a všem prvňáčkům i druháčkům jsme přihlásili obědy. Všichni ostatní žáci je mají centrálně odhlášené a v případě zájmu si je musí cíleně přihlásit sami. Oběd jim pak bude vydán u "výdejního okénka". V neděli 3. ledna také proběhne kompletní dezinfekce školních prostor.

Pro všechny ostatní třídy platí distanční výuka opět dle pravidel, která známe z podzimu. Žáci se však mohou do školy dostavit na individuální konzultaci. To samé se týká rodičů. Takže s námi můžete cokoliv řešit přímo ve škole, protože všichni zaměstnanci budou v pondělí 4. ledna fyzicky na svých místech. Konzultace si v lepším případě domlouvejte přímo s konkrétním vyučujícím, a to nejlépe mailovou cestou. Upozorňuji, že telefonní spojení nemusí v prvním lednovém týdnu z důvodu změny poskytovatele ústředny a výměny telefonních přístrojů být dostupné. Pokud Vám tedy telefon nikdo nebude zvedat, vězte, že jde o technické potíže, za které se předem omlouvám. Další novinkou je posunutí termínu pololetní pedagogické rady, na které se uzavírají známky. Aby bylo více času na získání známek a uzavření klasifikace, posunul jsem pedagogickou radu o jeden týden. Známky se tedy budou uzavírat k 26. lednu a učitelé tak budou moci lépe rozvrhnout testy a zkoušení, což je pro žáky mnohem lepší a komfortnější.

Opět platí, že pokud máte jakýkoliv dotaz či potřebujete s něčím poradit a pomoci, jsem Vám kdykoliv k dispozici.

Závěrem Vám přeji co nejlepší start do všech Vašich činností v novém roce a připojuji přání snad nás všech, aby se nejen školní život vrátil co nejdříve do normálu.

Matěj Povšík

 

Matěj Povšík | 02.01.2021 | Přečteno 462x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz

Nepřehlédněte


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí