Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

V plavkách i pláštěnkách na výletě v Albrechticích

V plavkách i pláštěnkách na výletě v Albrechticích

Na začátku měsíce června se třída 7.A vypravila do Albrechtic v Jizerských horách na třídenní školní výlet. 

Program byl nabitý od samého počátku. Cesta započala v Mladé Boleslavi na hlavním nádraží, odkud jsme jeli vlakem až do Tanvaldu. A zde jsme měli před sebou první pochod. Z Tanvaldu nás čekala čtyřkilometrová procházka až do Albrechtic v Jizerských horách. Hned na počátku cesty při prvním stoupání nám došlo, že výlet nebude žádný med, ale že si tu dáme pěkně do těla, protože kopci a kopečky se to tu jenom hemží.

Chvíli poté, co jsme dorazili do albrechtického penzionu Hübnerová, nás čekal vydatný oběd. První odpoledne bylo relaxační. Jelikož se ukazatel teploměru blížil ke 30 °C, plán byl jasný! Převlékli jsme se do plavek a skočili do bazénu, který byl součástí našeho penzionu. Kdo se nechtěl koupat, mohl si zahrát badminton, ping-pong, vyřádit se na trampolíně či se zhoupnout na houpačce. K večeru jsme se vydali na místní hřiště a trochu si zasportovali. Na hřišti jsme se rozdělili do týmů, které mezi sebou v průběhu celého pobytu soupeřily v různých aktivitách.

Druhý den po snídani nás čekal nejnáročnější úkol! Výšlap na Tanvaldský Špičák. Již od rána opět pařilo slunce, takže naše cesta byla hned od počátku ztížena. Přesto jsme to ale zvládli a 803 metrů zdolali všichni. Ten, kdo měl dostatek energie, mohl vylézt ještě na rozhlednu či se vyřádit na hřišti. Výšlap na Špičák se rozhodně vyplatil, protože na vrcholu nás čekal skutečně nádherný výhled.

Po obědě jsme se opět převlékli do plavek a vyrazili k bazénu. Horské počasí nám ale brzy ukázalo svou nehostinnou tvář. Chvíli poté, co jsme se smočili v bazénu, začala totiž bouřka a silný déšť. Ani to nám ale náladu nezkazilo. Poté, co se počasí uklidnilo, měli dobrovolníci možnost svézt se na klisně Gábince, která patřila majitelům penzionu. Odpoledne jsme se opět vydali na hřiště, kdy se týmy střetly při turnaji v přehazované.

Druhý večer jsme strávili s kytarou u táboráku. Kdo chtěl, mohl si opéct špekáček či chleba a zazpívat si nějakou z našich nejznámějších táborákových písní. Po táboráku nastal nejděsivější okamžik našeho pobytu. Stezka odvahy! Společně jsme se vydali do hlubin místního lesa, odkud se dobrovolníci vypravili zpět do penzionu. Ti statečnější šli po vyznačené cestě sami a dokonce bez baterky. Všichni se dostali zpět do penzionu ve zdraví a bez psychické újmy. Po takto náročném dnu všichni padli do postelí a okamžitě usnuli.

Ani v posledním dnu našeho pobytu jsme svá těla nešetřili. Po snídani jsme se plni odhodláni vydali pokořit Mariánské schody. 365 schodů v parném dni nám dalo skutečně zabrat, ale všichni jsme to opět zvládli a mohli jsme na sebe být právem hrdí. Po návratu do ubytování jsme si mohli naposledy užít bazén, zabalili jsme si zavazadla, naobědvali se a vyhlásili výsledky naší výletové soutěže, již vyhrál tým Krtečkovy kalhotky.

Těsně před odchodem nás zdržela bouřka. Když jsme ji přečkali, vyrazili jsme opět pěšky do Tanvaldu, kde jsme nasedli na vlak, a vyrazili směrem do Mladé Boleslavi. Při této cestě jsme museli přestoupit v Turnově. Vlak nám ale tentokrát neujel, takže jsme dorazili do Mladé Boleslavi téměř na minutu přesně.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat manželům Kalíkovým za pomoc s organizací výletu i manželům Hübnerovým za úžasný pobyt v penzionu, kde nám nechybělo skutečně nic! 

Veronika Brejchová | 06.06.2019 | Přečteno 202x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí