Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Střípky z listopadu a prosince z 1.A

Střípky z listopadu a prosince z 1.A

Čas tak letí a k blížícímu se závěru prvního pololetí kráčí prvňáčci vybavení novými dovednostmi a znalostmi. Ve škole je to moc baví a stále objevují nové věci a mají hodně zážitků. A co jsme spolu vše v závěru roku 2019 prožili? Pojďte nahlédnout.

 

DĚTSKÁ NOTA
V pondělí 4. listopadu jsme se zúčastnili hudebního programu Dětská nota, který připravuje mladoboleslavský dětský pěvecký sbor PAPRSEK. Byla to první akce, kdy jsme šli poprvé společně ve městě, a to až do ŠKODA MUZEA. Vše jsme zvládli skvěle a tato akce se nám moc líbila.

 

MODELOVÁNÍ ŠNEKŮ
V pondělí 15. listopadu jsme v rámci pracovních činností modelovali šneky a tak se nám povedly, že je máme doteď vystavené ve třídě.

 

SLAVNOST SLABIKÁŘE
Úterý 26. listopadu bylo pro nás slavnostním dnem. Úspěšně jsme totiž dokončili Živou abecedu s Agátou a stali jsme se čtenáři. Na první vyučovací hodinu jsme pozvali do naší třídy své rodiče, prarodiče, sourozence a další rodinné příslušníky a slavnost mohla začít. Nejdříve jsme se s paní učitelkou pozdravili ranním pozdravem a poté každý prvňáček dostal od paní učitelky Slabikář, pamětní list a odznáček ČTENÁŘ/ČTENÁŘKA 2019/2020. A pořádné čtení mohlo začít.

 

PERNÍČKY – společná akce 1.A a 9.A
Pondělí 2. prosince bylo ve znamení pečení a zdobení perníčků na Vánoční jarmark. Třídní paní učitelka našich deváťáků nám udělala těsto a my jsme společně s deváťáky vykrajovali perníčky, které deváťačky upekly ve školní kuchyňce. Poté následovalo zdobení. Perníčky se nám moc povedly. Důkazem je, že se na Vánočním jarmarku prodaly. Děkujeme 9.A za pomoc a za mile strávený předvánoční čas.

 

MIKULÁŠ, ANDĚLÉ A ČERTI
Ve čtvrtek 5. prosince se v naší třídě vyrojili andělé s Mikulášem a čerti jim byli v patách. Mnoho dětí si od Mikuláše a andělů vyslechlo pochvalu, některé slyšely i drobné výtky. Mikuláš na nikoho nezapomněl, protože měl Knihu hříchů a pěkně z ní vše přečetl. Odvážlivci zarecitovali či zazpívali krásné básničky a písničky. Také všichni dostali pochvalu, jak jim to v čertovském a andělském oblečení sluší, protože děti se na tento den také přeměnily v roztomilé andílky a rozkošné čertíky. A v pekle nikdo neskončil.

 

VÁNOČNÍ JARMARK
Ve středu 11. prosince se v naší škole konal již tradiční Vánoční jarmark, kde se v přátelské atmosféře setkali rodiče, žáci i jejich učitelé.  Na náš první jarmark jsme se moc těšili a společně s rodiči a prarodiči jsme vytvářeli všemožné výrobky, které měly velký úspěch, a všechny jsme je prodali. Ještě jednou veliké DÍKY právě rodičům a prarodičům, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě jarmarku, moc si toho vážím. Už se těšíme na další rok.

 

POSLEDNÍ DVA ŠKOLNÍ DNY V ROCE 2019
Ve čtvrtek 19. prosince nás čekalo v adventním kalendáři 1.A překvapení. Dozvěděli jsme se, že budeme hrát Vánoční Riskuj. Rozdělili jsme se na dva týmy a zábava mohla začít. V pátek 20. prosince jsme si udělali vánoční besídku. Dali jsme si dárečky, uvařili čaj a ochutnali cukroví. Na závěr jsme si pustili film Grinch, u kterého jsme se pořádně nasmáli. A pak hurá domů.

Fotografie ze všech zmíněných akcí naší třídy 1.A naleznete v navazující fotogalerii. Tak mrkněte.

Paní učitelka Mgr. Žaneta Koutová

 

Žaneta Koutová | 11.01.2020 | Přečteno 159x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí