Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Skotsko - program a organizace zájezdu

Skotsko - program a organizace zájezdu

Vážení a milí rodiče a studenti,

pobytový zájezd s výukou do Skotska se blíží, proto bych vás chtěla seznámit se základními informacemi a programem.

Odjezd bude v neděli 19.5.2019 v 18:00 hodin. Sraz všech účastníků bude v 17:15 - 17:30 na autobusové zastávce před školou.

Návrat v pondělí 27.5.2019 kolem půlnoci.

Berte, prosím, čas návratu jako orientační, vždy záleží na aktuální dopravní situaci. Řidiči časy příjezdu upřesní během zpáteční cesty v dostatečném předstihu, aby děti mohly informovat rodiče.

 

K odjezdu děti přinesou potvrzení o bezinfekčnosti, ne starší jednoho dne. Na palubu autobusu budou mít cestovní doklady, kartičku pojištěnce, léky.

Další zdravotní připojištění není třeba sjednávat, vše je v ceně zájezdu. Nezapomeňte na drobná eura na wc v Německu. Dále na palubu vezměte nepromokavou bundu nebo deštník, pevné boty, hygienické potřeby. Vše v malém příručním zavazadle. Do spodního zavazadlového prostoru  v autobusu se děti dostanou až v úterý večer.

Doporučuji deku a polštářek. Vzhledem k tomu, že první jídlo zájezdu je až  teplá večeře v úterý večer, prosím rodiče, aby dali dětem větší svačinu na celé pondělí a úterý. Předpokládám, že bude také možnost si  občerstvení během pondělí v Amsterdamu koupit. Nedávejte dětem na palubu chipsy, žvýkačky, jogurty, kolové nápoje. V Anglii je kohoutková voda pitná, proto nedávejte dětem s sebou balení vod. Pití lze také zakoupit u řidičů za české peníze během celého zájezdu až do vyčerpání zásob. 

Prosím o informaci o tom, kterým dětem se dělá v autobuse nevolno, abych je posadila dopředu. Protože pojedem trajektem přes noc, pro jistotu doporučuji každému mít s sebou lék na nevolnost.

Program zájezdu: 

neděle : přejezd přes Německo do Holandska

 pondělí : příjezd do Amsterdamu, pěší prohlídka města - Oude Kerk, Nieuw Markt, kolem kanálu Singel, Begijnhof, Westerkerk, třída Danmrak, staré centrum - nám. Dam s Královským palácem. Odpoledne přesun k trajektu, večerní přejezd trajektem do Newcastlu.

úterý:  ráno příjezd do Newcastle, přejezd k Hadriánovu valu, zastávka na Housesteads Roman Fort , přejezd do Jedburghu, prohlídka opatství . Ve večerních hodinách příjezd do Edinburghu

středa : dopoledne a odpoledne škola, Edinburgh Castle

čtvrtek : dopoledne škola, Stirling Castle

pátek : dopoledne škola, muzeum iluzí - Camera Obscura,sídlo Marie Stuartowny Palace of Holyrood

sobota : celodenní výlet do skotských Highlands - cesta do Fort Augustus k jezeru Loch Ness, vyjíždka lodí po jezeře, cestou zpět průjezd městečkem Fort William s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis, poté průjezd plačícím údolím Glencoe.

neděle: návštěva Alnwick Castle , hradu, kde se natáčel Harry Potter a zahrad, které vytvořil známý zahradní architekt Capability Brown. Odjezd do Newcastlu, plavba trajektem do Amsterdamu.

pondělí : návrat domů

Blanka Bílková | 20.04.2019 | Přečteno 469x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí