Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Preventivní karanténa dvou tříd

Preventivní karanténa dvou tříd

Vážení,

chci Vás informovat, že v sobotu v odpoledních hodinách jsme se dozvěděli, že dva z našich žáků - sourozenci, byli pozitivně testováni na covid-19.

Nejedná se o přenos v rámci školy, ale o nákazu vnější, kdy jeden z rodičů těchto dětí se nakazil ve svém zaměstnání od kolegyně a následně se nákaza přenesla i v rodině. Tento rodič zareagoval hned, jak se o možné nákaze dozvěděl, a děti od prvního podezření do školy již neposlal a následně v sobotu sám informoval třídní učitelky dotčených tříd o výsledku testu. 

Tyto třídní učitelky ihned informovaly mne a já tedy následně okamžitě volal na krajskou hygienickou stanici. Tam jsem byl přepojen na operátorku, která mi po domluvě s nadřízenými poskytla rady a zároveň sdělila, že jsem hygienu předběhl, protože zatím o tom nemá žádné oficiální zprávy. Toto však kvitovala jako dobrý krok, protože čím rychleji se zareaguje, tím lépe. Následně jsem pověřil třídní učitelky, aby obvolaly rodiče žáků dotčených dvou tříd a informovaly je o situaci. Také jsem informoval vedení města a odbor školství a ještě e-mailově pobočku krajské hygienické stanice v Mladé Boleslavi. Následně třídní učitelky kontaktovala hygiena a vyžádala si telefonní čísla, aby všechny rodiče žáků z daných tříd informovala o nástupu do karantény a instruovala je ohledně testování. Tyto dvě třídy tedy jsou oficiálně v karanténě a do školy se vrátí až po úspěšném konci karantény. V karanténě jsou i obě třídní učitelky. V obou třídách dál probíhá vzdělávací proces a to formou dálkové výuky.

Situace je pod kontrolou, k šíření uvnitř školy zatím nedošlo. Aktuálně, tedy k 15. hodině, nemáme žádné zprávy o dalších nakažených. Ve škole dodržujeme veškerá hygienická a bezpečnostní opatření. Dnes navíc došlo k ještě intezivnějšímu dezinfikování společných prostor a také u vchodu do obou budov byla ráno příchozím měřena teplota.

Prosím rodiče, aby znovu a důrazně poučili své děti o hygienických zásadách a pravidlech bezpečného chování. Ačkoliv zde máme různá opatření a žáky jsme několikrát poučovali, stejně se nedá zabránit situacím, jako je třeba oblíbené vzájemné objímání před školou a případně další fyzické kontakty. Ještě jednou opakujeme, že rodiče či cizí osoby při návštěvě školy musí použít roušky. Žáků a zaměstnanců se zatím toto opatření netýká, avšak záleží na každém, jak se dobrovolně rozhodne.

Tento článek je úmyslně vydán až v odpoledních hodinách z důvodu čekání na další informace, které jsme sbírali po celý den. Momentálně by již měla být většina žáků z obou tříd otestována a výsledky by měly být známy nejpozději do 24 hodin. Pokud byste měli jakékoliv dotazy ohledně celé situace, prosím kontaktujte nás. Toto platí i v případě, kdy máte podezření na možný kontakt Vašeho dítěte s virem, o kterém se dozvíte až zpětně. Budeme rádi za každou okamžitou informaci. Jen tak můžeme rychle a efektivně zareagovat.

Děkuji Vám za spolupráci. Věřím a doufám, že se celá situace podaří zvládnout. Všem dotčeným přeji pevné zdraví i nervy.

Matěj Povšík

 

Matěj Povšík | 07.09.2020 | Přečteno 1268x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí