Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Přespolní běh na Štěpánce

V úterý 25. 9. jsme se zúčastnili přespolního běhu na Štěpánce.

1. stupeň soutěžil ve 4 kategoriích po 5 dětech. Byla to soutěž družstev, nikoliv jednotlivců. Mladší dívky běžely 500 m, starší dívky a mladší chlapci běželi 800 m a starší chlapci běželi 1 km. Přestože běh na vytrvalost byl náročný, tempo bylo svižné, nikdo to nevzdal a po vydání všech sil do cíle doběhli všichni závodníci. Bohužel na zlatou, stříbrnou ani bronzovou medaili jsme nedosáhli, závodníci v kategorii mladší chlapci a mladší dívky vybojovali medaili bramborovou. Starší dívky a starší chlapci  se umístili na 5. a 6. místě.Počasí bylo chladnější ale slunečné, tak bylo příjemné strávit část dopoledne venku na čerstvém vzduchu. Přestože těsně po doběhnutí někteří tvrdili, že příště se budou raději učit a na žádné závody už nikdy nepůjdou, věřím, že příště se tohoto závodu zúčastníme opět.