Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Návštěva Plzně a jejího pivovaru

Návštěva Plzně a jejího pivovaru

V půl osmé ráno jsme se všichni sešli na zastávce u naší školy, kde na nás již čekal autobus, nastoupili jsme a vyrazili jsme v doprovodu paní učitelky Adamů a paní ředitelky Mackové na cestu, která trvala přibližně dvě hodiny. Doprava byla celkem plynulá, do plzeňského pivovaru jsme dorazili krátce po desáté hodině. Zde jsme měli pauzu na toalety, poté se nás již ujal pan průvodce, který vedl celou naši exkurzi.

Nejprve jsme se dozvěděli základní informace týkající se historie pivovaru. V další části prohlídky jsme zjistili, z jakých složek se vyrábí pivo, a následně jsme si prohlédli stroje, které mají výrobu na starost. Bylo nám puštěno krátké video o tom, jak vše probíhá. Poslední částí exkurze byla návštěva sklepů, v nichž piva kvasí.

Po skončení prohlídky pivovaru jsme se pěšky odebrali do centra města Plzeň, kde jsme dostali zhruba hodinu a půl dlouhý rozchod, během něhož jsme se měli najíst a prohlédnout si část Plzně. Někteří z nás šli do fast foodů, jako například KFC či McDonald´s, jiní navštívili restaurace. Protože zrovna na náměstí Republiky probíhaly velikonoční trhy, zavítali jsme i tam a prohlédli si toto náměstí. Po uplynutí času jsme se sešli v místě, kde jsme předtím dostali rozchod, a vydali se zpět k pivovaru do autobusu.

Cesta zpět byla komplikovanější kvůli dopravní nehodě u Prahy. Z původních dvou hodin cesty se návrat prodloužil na tři hodiny. Zpátky ke škole jsme se tedy vrátili kolem páté hodiny odpoledne. Všichni jsme se rozloučili a vydali se každý svou cestou.

Za 8.C Blanka Dufková a Anna Jiránková

Veronika Brejchová | 26.04.2019 | Přečteno 182x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí