Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Lyžařský výcvik 7. C

Lyžařský výcvik 7. C

Lyžařský výcvikový kurz jsme strávili v Bedřichově v Jizerských horách v týdnu od 3. 2. do 8. 2. 2019. 

Sešlo se nás v neděli u autobusu 19, naložili jsme veškerá zavazadla a vyjeli. Za hodinu jsme dorazili na chatu Bajamu v Bedřichově. Než jsme se ubytovali, šli jsme prozkoumat sjezdovky, zakoupit permanentky a projít se po okolí. Po večeři jsme měli přednášku o lyžařské výzbroji a výstroji a o chování na sjezdových tratí (10 pravidel FIS). Večerka byla sice ve 22 h, většina z nás usnula o něco později...

V pondělí ráno jsme se rozdělili do družstev dle zdatnosti a začalo se s výcvikem. Někteří trénovali carvingové oblouky, někteří pluh či jízdu na vleku nebo zastavení. A tak to šlo dál. Zlepšovali jsme se každým dnem. Úterý odpoledne bylo bez lyží. Vydali jsme se na pěší túru po okolí. Z Bedřichova jsme vystoupali kolem rozhledny Královka (tu známe již z cyklistického kurzu) až k Prezidentské chatě, kde jsme si chvíli oddechli a posilnili na cestu zpět.

Večery jsme trávili společně - nejen přednáškami o správné technice jízdy, ale i rozborem naší jízdy (kamera nás natočila...), zábavnými  hrami, přednáškou pánem z horské služby a zajímavým povídáním paní kriminalistky (ta tu trávila týden dovolené se svým synem).

Sněhové pokrývky bylo všude dostatek. Náš skipas platil nejen na Bedřichově, ale i na Tanvaldském Špičáku. Tam jsme zavítali ve čtvrtek, kdy už všichni byli zdatní lyžaři.

Kurz utekl jako voda. V pátek jsme si sbalili, zhodnotili kurz, rozdali "medaile" ze závodu z obřího slalomu a jelo se domů. Naštěstí se nikomu nic nestalo, kosti a lyže zůstaly celé :)

Věra Machová | 17.02.2019 | Přečteno 249x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí