Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

Do školy se opět vrací život

Do školy se opět vrací život

Ano, je to tak. Okamžik, ve který jsme doufali a velmi se na něj těšili, se 18. listopadu stane skutečností.

Tohoto dne se do školy vrátí všech pět prvních a druhých tříd. Tito žáci, kteří díky svému nízkému věku v drtivé většině případů při dálkové výuce potřebují asistenci rodinných příslušníků, se konečně opět vrátí do školních lavic a znovu začnou se plnohodnotně vzdělávat a užívat si školního života. Ačkoliv naše škola má dálkovou výuku zvládnutou na velmi dobré úrovni, všichni víme, že není nad výuku přímou. Proto se hned od 18. listopadu vrhneme nejen na dohánění zameškaného, ale i na všechny možné povolené aktivity se školou přímo související. Samozřejmě za dodržování všech nařízených opatření. Mezi tato opatření také patří povinné nošení roušek v budovách školy, a to i při výuce. Dále také budou muset být povinně pravidelně větrány třídy, doporučuji tedy dětem dát vhodné oblečení. Učit se budeme dle platného rozvrhu, jen při tělesné výchově nesmíme cvičit a při hudební zpívat. Tyto hodiny ale neodpadnou, a budou vyplněny jiným obsahem. Samozřejmě, že k dispozici bude otevřená školní družina. Také jídelna je stejně jako dosud plně funkční a všem prvňáčkům i druháčkům jsme přihlásili obědy. Všichni ostatní je mají stále centrálně odhlášené a v případě zájmu si je musí cíleně přihlásit sami. 

Závěrem pro jistotu ještě dodám, že pondělí je školní den, žádné ředitelské volno se nekoná. Dle plánu se bude k 24. listopadu uzavírat čtvrtletní hodnocení a následně 1. prosince proběhnou třídní schůzky. Jakou formou budou organizovány, to se ještě včas dozvíte.

Ve středu se tedy všichni naši zaměstnanci budou těšit na naše první "průkopníky" znovuoživení školního života. Také doufáme, a dle zvěstí, které se k nám dostávají, věříme, že už to nebude dlouho trvat a vracet se budou i další ročníky. Držme si tedy vzájemně palce a přejme si, ať se nám ještě v tomto kalendářním roce splní přání o škole naplněné žáky všech tříd.

Matěj Povšík

Matěj Povšík | 13.11.2020 | Přečteno 478x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí