Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Komenského náměstí 91, Mladá Boleslav

7.A a 7.B na Bezdězu

7.A a 7.B na Bezdězu

Ve čtvrtek 20. června se třídy 7.A a 7.B vypravily na výlet na hrad Bezděz.

Ráno jsme se sešli na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi, nastoupili do vlaku a vyjeli do obce Bezděz. Když jsme vystoupili z vlaku, měli jsme před sebou ještě pořádný kus cesty.

Těsně před stoupáním jsme si dali krátkou přestávku na občerstvení, která byla skutečně třeba. V horkém dni nás totiž čekal poměrně náročný výšlap. Hned na počátku výšlapu čekal žáky úkol, a to spočítat, kolika kapličkami je lemována cesta vedoucí až ke vstupní bráně hradu.

Všichni jsme se s kopcem vypořádali statečně a poměrně rychle vyšplhali až k našemu cíli. Zaplatili jsme vstupné a vstoupili za hlavní bránu hradu Bezděz, který se na kopci tyčí již od dob Přemysla Otakara II. Na kapli právě probíhala rekonstrukce, ale pouze z vnější strany, takže to naši prohlídku nijak neohrozilo.

Za hradbami jsme si poslechli krátký výklad o historii hradu Bezděz a vydali se do útrob hradu. Prohlédli jsme si kapli, zbytky královského paláce a následně jsme navštívili nádvoří, kde jsme si vyslechli pověsti vztahující se právě k hradu Bezděz a k jeho okolí.

Ti, kteří nebyli příliš zmoženi výšlapem a nebojí se výšek, měli možnost vystoupat i na věž Bezděz, která je dominantou tohoto hradu. Nebe nebylo zcela jasné, ale i tak jsme měli poměrně hezký výhled alespoň na blízké okolí. Když jsme byli na vrcholu věže, začalo poprchávat. Déšť ale zase rychle ustoupil, a tak jsme mohli sestoupit zase zpátky z hradu dolů.

Po sestupu jsme vyrazili na zmrzlinu do místní restaurace, občerstvili se a začali pochodovat na vlakové nádraží. Vlak měl sice chvilku zpoždění, ale to nám naši cestu rozhodně nezkazilo a výlet jsme si všichni užili.

Veronika Brejchová | 24.06.2019 | Přečteno 207x

Kontakt

326 321 794
info@2zsmb.cz


Ocenění společnosti Scio

Kalendář akcí